Kristaus Karaliaus ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės (Pavilnio) parapija

 

Gamta ir išsiilgta ramybė laukia Pavilnių regione. Čia grožėjamasi Vilnios slėniu. Šioje vietovėje palei upę nusidriekiantis Pūčkorių pažintinis-istorinis takas leidžia pajusti gamtos dvelksmą. Tokioje apsuptyje stovi Pavilnio Kristaus Karaliaus ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia. Vienintelė Vilniaus miesto medinė katalikų bažnyčia.

Šventovė pastatyta 1935 metais. Tų pačių metų liepos 7 d. ją pašventino arkivyskupas Romualdas Jalbrzykowskis. Nuo to laiko šioje bažnyčioje sekmadieniais ir per šventes laikomos mišios lietuvių ir lenkų kalbomis. 1939 m. buvo įkurta parapija, kurios klebonu tapo kun. Lucjanas Pereswiet-Soltanas. Po Antrojo pasaulinio karo Kristaus Karaliaus ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčios  atnaujinimu rūpinosi kun. Konstantinas Molis.

Fasadai atitinka Zakopanės stilistikos architektūrinio sprendimo visumą. Pietrytinio fasado prieangis iš trijų pusių paremtas medinėmis kolonomis su medinėmis profiliuotomis pasparomis, fasadą puošia bareljefas „Šv. Kristoforas“. Ant bokštelio įrengtas metalinis ornamentuotas kryžius. Vertingais taip pat pripažinti: bažnyčios interjeras, vidaus dekoro elementai, paveikslai ir skulptūros.

Šiuo metu Kristaus Karaliaus ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia  ansamblis atlieka dvi funkcijas: tai šventa vieta tikintiesiems ir tikras džiaugsmas meno mylėtojams. Sužavi Dievo namų paprastumas ir jaukumas.